Herbal Aroma Therapy

Je malý vaporizér za lacný peniaz. Síce kvalita jeho vaporizácie ani z ďaleka nedosahuje úroveň vaporizácie ako u iných modelov základnej rady, tak jeho dostupná cena a jednoduché ovládanie dokáže osloviť mnoho užívateľov. Pomocou tohto zariadenia pripomínajúceho zemepisný glóbus dokážete vaporizovať tabak, alebo bylinky mnohých druhov. Medzi nevýhody by sme mohli zaradiť nutnosť napojenia na elektrickú sieť, ale vzhľadom na nízku cenu ponúka možnosť regulácie teploty.

Vega Vape

Tento prenosný vaporizér patrí medzi základnú radu vaporizérov, ktorá slúži výlučne na osobné používanie. Jeho výhodou je menšia veľkosť a podobizeň s klasickou elektronickou cigaretou. Zariadenie sa dobíja pomocou bežného zásuvkového adaptéra, alebo pomocou USB. Menšou nevýhodou je slabšia kvalita samotného procesu vaporizácie, keďže sa jedná o naozaj základnú modelovú radu.

Titan

Prenosný vaporizér, ktorý odporúčame všetkým začiatočníkom vo svete vaporizácie. Jedná sa o jednoducho ovládateľný vaporizér, ktorého výhodou je regulácia teploty a farebný LED ukazovateľ nastavenej teploty – červenej, zelenej a modrej. Pomocou LED kontrolky rovnako viete, kedy je vaporizér nabitý. TITAN sa dobíja pomocou USB kábla, takže je naozaj praktický na cestovanie. Toto zariadenie je naozaj veľmi šikovným nástrojom za podstatne priateľskú sumu. Vzhľadom na celkové prevedenie ho zaraďujeme do kategórie osobných vaporizérov, teda obsluhuje ho a používa jeden majiteľ.

Titan2

Tento vaporizér je novším – modernejším modelom jeho predchodcu TITANU, ktorý zaraďujeme medzi jednoducho ovládateľné – prenosné vaporizéry. Jeho výhodou je moderný displej a elektronický regulátor teploty, takže priamo na malej obrazovke máte možnosť vidieť vaporizačnú teplotu a rovnako samotnú možnosť nastavenia vaporizačnej teploty. Tak ako jeho starší predchodca TITAN sa aj tento novší model TITAN2 dobíja pomocou USB kábla a je určený na osobné používanie.

Iolite Wispr

Postupne prechádza do strednej rady vaporizérov do ktorej bez pochýb musíme zaradiť aj tento moderný vaporizér Iolite Wispr. Ten narozdiel od svojich kolegov využíva na proces vaporizácie plyn, ktorý sa používa aj v bežných zapaľovačoch. Nie je závislý od nejakých batérií, alebo dobíjania, pretože ho môžete doplniť hocikedy a hocikde za pomoci bežného plynu do zapaľovačov. Na vaporizáciu sa používa butánové teplo. Podotýkame, že výrobca zapracoval na celkovom prevedení a jedinečný patent tohto zariadenia zapríčiňuje, že samotný bután nie je zdraviu škodlivý a do vaporizačného procestu vyhievacej komory nezasahuje. Vďaka pokročilej technológii je toto zaradenie v prípade spotreby plynu naplnené a pripravené na ďalšie používanie v priebehu pár sekúnd. Iolite Wispr je malý, šikovný a veľmi praktický vaporizér, ktorý je ako stvorený na dlhé cestovanie mimo dosahu elektrickej siete. Stačí len so sebou zobrať plyn do zapaľovaču s ktorým ho jednoducho a rýchlo naplníte.

Firefly

Elegantný vaporizér, ktorý patrí medzi najnovšie modely na trhu s vaporizérmi. Jeho atraktívne ,,retro“ prevedenie, ale aj vysoká kvalita vaporizácie si okamžite získala priazeň zákazníkov po celom svete. Jedná sa o prenosný vaporizér vyrobený z kvalitných materiálov a práve pre to je určený pre náročnejších zákazníkov. Výhodou je dlhá životnosť jeho batérie, ktorá vydrží približne 35 až 40 zahrievacích cyklov. Ďalšou nesmiernou výhodou je možnosť výmeny jeho batérie, ktorú bez problémov dokáže vymeniť aj jeho vlastník. Tento vaporizér sa dobíja pomocou klasickej nabíjačky.

Arizer Solo

Solo vaporizér je vaporizér vyššej rady určený pre náročnejších zákazníkov. Je vhodný aj na rôzne spoločenské akcie ako napríklad párty, kde jeho schopnosti odskúša viacero ľudí. Arizer Solo to vďaka svojmu kvalitnému prevedenie bez problémov zvládne. Tento model je určený nielen na vaporizáciu, ale aj na odparovanie vonných kameňov, alebo rôznych vonných kvetov. Pre svoju funkčnosť využíva kvalitnú Li-ion batériu, ktorá vydrží aj pri náročnom používaní takmer 4 hodiny. Zabudovaný automatický vypínač ochraňuje vaporizér pred jeho prehriatím. Veľkou výhodou je jeho jednoduché ovládanie a signalizačná LED úroveň vyhrievaných teplôt. Arizer Solo má 7 teplotných úrovní vďaka čomu ho môžete využívať na mnohé typy byliniek, či bežného tabaku.

Plenty

Teraz si predstavíme vaporizér od svetovo známej značky Volcano, ktorá patrí medzi tie najkvalitnejšie na trhu. Model Plenty je silné a robustné zariadenie, ktoré obsahuje tepelný výmenník. Ten zaručí efektívne vyhrievanie a vysoký výkon odparovania resp. vaporizácie. Zabudovaný chladič z nerezovej ocele zaisťuje príjemný celkový zážitok s použitia tohto vaporizéra, ktorý uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Tento vaporizér slúži výlučne do domáce použitie, pretože vyžaduje o niečo zložitejšiu obsluhu no najmä nutnosť napojenia na elektrickú sieť.

Mighty

A máme tu ďalší model od spomínaj známej značky Volcano a to Mighty. Tento vaporizér je ručne vyrobený nemeckou spoločnosťou Storz Bickel, ktorá vyrába aj vaporizéry najvyššej rady Volcano. K výrobe vaporizéru Mighty sú používané materiály tej najvyššej kvality, ktoré zabezpečujú vysokú výdrž a funkčnosť. Bez ohľadu na to, či vaporizujete aromaterapeutickú zmes, olej, alebo vosk dokážete Mighty rozohriať za niekoľko sekúnd. Vďaka duálnej lítiovo-iónovej batérii dokáže Mighty pracovať pri najväčšom výkone aj dve hodiny. Na rozdiel od značiek iných vaporizérov má model Mighty efektívny systém na tvorbu hustej, aromatickej a hlavne čistej pary. Cenovo sa síce jedná o drahší kúsok na trhu, ale jeho nesmierne kvality a celkový výsledok samotnej vaporizácie určite zodpovedajú jeho cene. Mighty môžeme bez debaty označiť za ,,Ferrari“ medzi vaporizérmi.

Volcano

A do tretice si predstavíme skutočného kráľa vaporizérov a to najvyššiu radu Volcano Digital. Unikátny patentovaný systém vaporizácie tohto zariadenia je založené na uvoľňovaní účinných látok z bylín pomocou horúceho prúdu vzduchu. Ten sa potom dostáva do balóna pripevneného na vrchnej časti tohto vaporizéra z ktorého ho následne samotný užívateľ postupne inhaluje. Jedná sa o kvalitný vaporizačný proces tej najčistejšej kvality. Týmto procesom vaporizácie vďaka horúcemu vzduchu sa prakticky nespaľujú žiadne materiály a tým pádom nevznikajú žiadne škodlivé látky. V praxi to znamená, že toto zariadenie môže používať aj nefajčiar. Treba pripomenúť, že vďaka tomuto vyparovaniu sa využije minimálne trikrát viac účinných látok ako pri bežnom horení resp. fajčení. Model Volcano získal mnoho ocenení a medzi odborníkmi je považovaný za technicky najkvalitnejší najprofesionálnejší vaporizér na trhu. Jednoduchosť používania, možnosť nastavenia teploty, kvalitné materiály a vysoká úroveň vyhrievacieho procesu v kombinácii s vysokou účinnosťou robia právom z tohto modelu kráľa všetkých vaporizérov, takže jeho vysoká cena je opodstatnená.